Изключително изобретателни  са телефонните измамници, те използват авторитета на прокуратурата, МВР, премиера, правителството. Затова ръководството на прокуратурата инициира кампания, за да създадем защитни механизми у възрастните хора. Те трябва да разберат, че по телефона нито една от тези институции не би искала пари от тях, посочи Арнаудова.
Пет млн. лева са парите, които са взели телефонните измамници и то само от хора, които са се обадили. 11 000 са позвъняванията на 112, за да информират за телефонни измами, като има всякакви случаи, но при всички се реагира от страна на полицията.