Във връзка с организирането на възпоменателната церемония пред паметника на Васил Левски се въвежда временна организация на движението. От НСО обявиха допълнителни мерки за сигурност – гражданите ще могат да влизат в зоната около паметника от 15:30 часа през три пропусквателни пункта, като ще се извършват проверки за опасни предмети.

Цветя ще могат да се полагат до 17:30 часа и след края на официалната церемония.

В знак на почит към Апостола на свободата върху сградата на Столична община и тази вечер ще бъдат проектирани ликът на Левски и неговите завети.