Реклама / Ads
3| 7247 |28.09.2019 НАРОДЕН ГЛАС

Гравитационните вълни - пресечната точка между проф. Хокинг и десертацията на българина Деян Михайлов

.
Деян Михайлов
Гравитационните вълни са пресечната точка между теориите на проф. Хокинг и десертацията на Деян Михайлов, най-младият лектор в историята на Кеймбридж. Обсъждат и възможността за пръв път теорията на проф. Хокинг да бъде потвърдена експериментално.
 

„Откриването на извънземен разум, ако се случи ще бъде най-значимото откритие в историята на нашата цивилизация“, пояснява Деян пред Нова телевизия.

 

Деян Михайлов е един от успелите български учени зад граница. Той става най-младият лектор в историята на Кеймбридж, когато e само на 24.Вече на 29, Деян продължава да търси отговори на вечните въпроси - как е възникнала Вселената и кои са тайните на Космоса? Той е астрофизик, който мечтае да чуе Вселената. Това е причината да изучава гравитационните вълни.

 

„Още от малък имах голямо желание да разбера какво има във Вселената. За мен не беше достатъчен отговорът, че тя е безкрайна. Исках да разбера какво има там“, сподели Деян.

 

Любопитството и страстта към науката отвеждат момчето от Русе в едни от най-добрите университети в света. Преди 10 години заминава за Великобритания, учи в Оксфорд и завършва бакалавър. По-късно става магистър и след това доктор на науките в Кеймбридж. Само на 24 години той се превръща в най-младият лектор в историята на Кеймбридж. С изобретателност.

 

„Аз не им казах, че съм на 24. На докторантите не е разрешено да водят лекции, попитах човека, от когото зависеше и той ми каза „Да, води лекциите“. Няколко седмици по-късно те осъзнаха, че аз съм докторант“, разказа Деян.

 

Кеймбридж е университетът, където работят най-изтъкнатите умове, сред тях и галактическият физик професор Стивън Хокинг.

 

„Той е оставил изключително голямо научно наследство, затова се счита за едни от най-великите умове на века“, разказа българският учен.

 

А какво се случва, когато смесиш в едно - любов, болест, успех, вярност, изкуство, физика? Получава се нещо от сорта на "всички истини за живота в един филм". Киното буквално влиза в Кеймбридж, докато снимат лентата "Теорията на всичко”. До истинския проф. Стивън Хокинг има шанса да се докосне отново и блестящия български учен.

Към звездите, към необятния Космос - натам е отправен погледът на Деян. Разказва, че с удоволствие би живял на Червената планета, когато някой ден човекът колонизира Марс.

 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 4612 |27.09.2019 България се включва в Европейската нощ на учените за 13-и път . 3| 5229 |27.09.2019 Вечният Лазаров може да унижава волейбола, но биологичният часовник цъка . 2| 5850 |27.09.2019 Любомир Аламанов: Вие не сте академици. Вие сте срам! . 7| 7785 |26.09.2019 Румяна Ченалова: Превърнаха Темида от Богиня в просякиня

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads