Реклама / Ads
6| 5232 |01.01.2020 ПОЛИТИКА

БСП внася вот на недоверие към правителството

.
Внасяме вот на недоверие към правителството на Бойко Борисов за провала в политиката по околната среда и водите, обяви председателят на БСП Корнелия Нинова на пресконференция в централата на партията.
 

Решението за това е взето на извънредно заседание на Изпълнителното бюро и на ръководството на парламентарната група на партията.

 

„За десетгодишното управление на Борисов, в резултат на некомпетентна политика, безхаберие и кражби, близо половин милион българи в момента са оставени без достъп до питейна вода. Водната криза в Перник става и национална, защото и други области и градове са застрашени от този проблем. В същото време постоянно се увеличаха цените на водата за граждани без да се предприемат каквито и да е мерки за инвестиции. Само 0,5% от мрежата е подменена, а над 50% от водата се губи“, категорична е Нинова.


„Трети сме в света по замърсен въздух, защото правителството на Бойко Борисов разрешава внос на боклуци от цял свят, които да се горят в България. Дишаме рак и пием отрова. След десет години управление посегнаха на най-човешки неща като въздуха и водата ни“, продължи с обвиненията лидерът на левицата.



Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 21| 36142 |08.12.2025 Зеленски: Лондонските разговори завършиха с оформен 20-точков мирен план . 4| 14998 |08.12.2025 Минимална заплата €620 и много компромиси: Тристранката се разбра за Бюджет 2026 . 1| 2855 |08.12.2025 Преди година Башар Асад беше свален от власт в Сирия. Какво се случва там сега? . 4| 15120 |06.12.2025 САЩ искат до 2027 г. Европа да поеме по-голямата част от отбранителната мощ на НАТО

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads