Лазар Влайков декларира чиста съвест и напусна шефския си пост в ОС на град Септември
Съвестта ми е чиста, няма да говоря повече. Това заяви Лазар Влайков при извънредната сесия на общинския съвет днес, свикан, за да обсъди оставката му.
Мнението на общинарите в Септември за него също не е блестящо, но като член на ГЕРБ той винаги се е ползвал с предимство. Кметът на общината коментира, че не било тайна, че отношенията му с Влайков били обтегнати - той бил агресивен и с него не можело да се работи, показа репортаж на Би Ти Ви. Общинският съвет в Септември освободи Влайков от поста председател и гласува избор на нов, след като той беше изключен от партията на Борисов. Влайков обаче не е напуснал общинския съвет, както настояват от ГЕРБ.