ЦСКА амнистира Тодоров за Варна
Любо Пенев и Данчо сложиха кръст на споровете
Лазаров на кантар заради разногласия с треньорите, Да Силва може да играе
Неофициалната дисциплинарна санкция срещу Йордан Тодоров за пререкания с треньора Любослав Пенев приключи. Совалката в дясната зона на ЦСКА се връща в стартовия състав за важното гостуване срещу "Черно море", съобщиха източници на Frognews.bg от закритите занимания на шампионите.
Тодоров изпадна от 18-те за мача с "Черноморец" и влезе като резерва срещу "Левски", след пренебрежителен жест към Пенев в мача с "Ботев" (26 април) и разменени реплики на тренировка. Любо безрезултатно отричаше конфликт. В крайна сметка двамата са преценили, че е безполезно да мерят авторитети, когато титлата виси на 1 точка разлика.
Няма промяна в статута на Здравко Лазаров, който получава ограничено време за изява, според запознати - поради разногласия със старшията Пенев и испанския спец Паредес. Ветеранът не взе участие в закрита игра на основния състав срещу 18-годишните юноши на ЦСКА, а бе пратен при резервите.
В своеобразната репетиция на титулярите за мача във Варна Любо изпробва като ляв флангови досегашната твърда резерва Давид да Силва. Проблемът на този пост дойде с максималното наказание на Удоджи за червен картон в дербито - 4 мача за удар в лицето на противник плюс 2 за обида към съдия. Никой от ЦСКА не оспори естеството на контакта със "синия" Минев, нито твърденията на тъчрефера Никола Джугански за използвана от Удоджи реплика "F..k off".
Самоковецът Джугански е с дискусионен имидж още от 2002, когато в мача Локомотив (Сф) - Левски при 1:0 и нарушение за червен картон на Мъри Стоилов побърза да изравни везните, посочвайки Адалберт Зафиров за изгонване след масово спречкване (сините обърнаха мача чрез Чиликов и Гонзо в последните 15 минути).
Тази събота Джугански заедно с втория тъчрефер от Вечното дерби Николай Ангелов и резервния Ивайло Стоянов ще ръководят "Локо" (Сф) - "Сливен".
ЦСКА резонно е фаворит срещу "Черно море". Букмейкърите отчитат не само класирането (първият гостува на третия), а и факта, че през сезона варненци имат само една победа срещу отборите в челната петица - 1:0 над "Локомотив" (Сф). Отборът на групировката ТИМ взе по 1 точка от два мача с "Левски" и "Литекс", една от "червените" в София и падна от "Локо" в кв. "Надежда".
Капитанът на ЦСКА Тодор Янчев изрази увереност за връщане на победния път. Обяснението му за загубата от "Левски": "В никакъв случай не е фатална. Просто разбрахме, че леко сме се отклонили от пътя към титлата. Надявахме се да решим всичко още в дербито, бяхме на 90 минути от титлата, но не се възползвахме. Подходихме с голямо самочувствие, започнахме добре мача и заради ранните контузии на основни противникови играчи повярваме, че ще спечелим лесно. До края на срещата играхме необяснимо слабо. За поценяване и дума не може да става, това просто не беше нашия ден, нашата игра и само футболистите сме виновни за тази загуба".
"А" група, 27.кръг
15 май (петък)
19:00, Ринг, Литекс - Беласица (средни коефициенти 1.02-10.89-29.14), главен рефер Ахмед Ахмед (Бс)
16 май (събота)
13:00, TV2, Локомотив/Сф - Сливен (1.20-5.43-10.59), Ивайло Стоянов (Пч)
18:00 Локомотив/Мз - Локомотив/Пд (1.72-3.58-3.85), Николай Йорданов (Сф)
18:00, БНТ, Черно море - ЦСКА (2.85-3.16-2.24), Христо Ристосков (Бл)
20:00, Ринг, Черноморец - Славия (2.01-3.23-3.27), Стефан Спасов (Пк)
17 май (неделя)
13:00, Ринг, Ботев - Миньор (2.06-3.43-2.97), Ангел Ангелов (Сф)
19:30, TV2, Левски - Спартак (1.10-7.15-15.08), Александър Костадинов (Сф)
18 май (понеделник)
16:00, Ринг, Вихрен - Пирин (1.35-4.16-6.12), Мартин Богдев (Бс)