Факт - първи жест на ПФК ЦСКА АД към привържениците, откакто дуетът Прамод Митал - Александър Томов пое управлението от предишния собственик Васил Божков през декември 2006. Ръководството на клуба обяви, че притежателите на абонаментни карти за шампионатните мачове на стадион "Българска армия" през сезон 2007/2008 ще влизат с тях на реванша от Купата на УЕФА срещу "Омония". Това е компенсация за пропуснатия мач от втори кръг на "А" група срещу "Беласица", който се игра при закрити врата поради наложено от БФС наказание.
ЦСКА има да изтърпява още един мач без публика - срещу "Видима Раковски" на 2 септември, но обжалва санкцията на Дисциплинарната комисия пред Апелативната. Вина за половината от наказанието носят група фенове на ЦСКА, които използваха гостуването в Ловеч за зле преценени политически демонстрации. Другият мач от санкцията беше наложен за масово чупене на стадиона на "Литекс".
Мачът срещу "Омония" е на 30 август от 20:30 ч. (директно по БНТ). По-рано същия ден Централният фенклуб организира митинг пред сградата на БФС на ул. "Цар Иван Асен II" №26 под надслов "Да спрем геноцида срещу ЦСКА". Агитката получи разрешение за протест от кмета на столицата Бойко Борисов. Предвижда се митингът да започне по обед и да продължи 6-7 часа.
Ръководството на футболния клуб определени и цените на билетите за реванша срешу "Омония": Сектор "А" - 8 лв; Ложа 8 в сектор "А" - 30 лв; сектор "В" - 6 лв; сектор "Г" - 3 лв; сектор "Б" (за гостите от Кипър) - 20 лв. Билетите ще бъдат пуснати в продажба от понеделник (27 август) на касите на ст. "Българска армия" и в мрежата на вериги "Германос" и "Пикадили" в цялата страна. Тези за сектор "Б" се различават от останалите билети за мача - отпечатани са на бледо-синя хартия и са изработени от фирма "Ивентим", докато с останалите се ангажирал пряко ЦСКА.
ЦСКА прави жест към абонати
Компенсация за закрития от БФС домакински мач срещу "Беласица" - притежателите на сезонни карти ще влизат безплатно на реванша срещу "Омония". Часове преди срещата от турнира за Купата на УЕФА на 30 август агитката организира митинг сградата на БФС.