Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

1| 3752 |18.04.2023 СВЯТ

Европейският съюз премахва визите за Косово

.
Европейският съюз премахва визите за Косово. Гражданите на страната вече ще могат да пътуват свободно в Европа. Решението ще влезе в сила от следващата година. Така гражданите на Косово ще могат да пътуват в рамките на Европейския съюз без визи и да остават на територията на блока до 90 дни.
 

Гражданите на страните от Шенген също ще могат да посещават Косово без визи. Бившата сръбска територия беше последната страна в региона на Западните Балкани, която нямаше подобни договорености за пътуване с ЕС.

 

Решението ще влезе в сила веднага щом бъде въведена новата електронна система за пътуване на ЕС през 2024 г., предават от "Асошиейтед прес".

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 4224 |03.01.2023 KFOR премахва останалите превозни средства от барикадите в Северно Косово . 0| 4161 |03.02.2022 Швеция премахва всички COVID ограничения . 0| 4121 |06.09.2021 Нова Зеландия премахва ограниченията заради COVID-19 . 0| 3707 |16.06.2021 Франция премахва вечерния час и предпазните маски на открито

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads