Отговорност за атентата поеха талибаните. Междувременно от щабквартирата на НАТО потвърдиха, че при "бойни действия" са загинали двама военнослужещи - американец и румънец, но без да уточняват повече подробности, допълва БНТ.

Натъпканата с експлозиви кола се взривява в силно охраняваната Зелена зона в Кабул, близо до един от пропускателните пунктове. Смята се, че кварталът е относително сигурен, защото в него се намират щабквартирата на НАТО, посолството на САЩ и правителствени сгради. Нанесени са сериозни материални щети на намиращите се наблизо здания и автомобили.