Реклама / Ads
0| 4166 |22.11.2021 СВЯТ

Пълен локдаун в Австрия от днес

.
Източник: БГНЕС
От полунощ в Австрия е в сила пълно затваряне на национално ниво. Затворени са всички магазини, с изключение на хранителните и аптеките. Хората са призовани да работят от вкъщи.
 

Други европейски държави също върнаха строгите ограничения и това предизвика бурни протести.

 

За трета поредна нощ в Нидерландия имаше размирици. Разгневени младежи палиха огньове, гърмяха бомбички и разрушиха автобусни спирки. Съобщава се за арести.

 

В Брюксел полицията използва водни оръдия, за да разпръсне протестиращи. Кадри в социалните мрежи показват бягащи от полицията хора и други, които чупят полицейски автомобили. И в Белгия, и в Нидерландия протестите избухнаха заради решението на властите - ковид пропуски да важат само за ваксинирани и преболедували, но не и за тези, които имат отрицателен тест.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 3857 |26.01.2022 Австрия: Локдаунът за неваксинирани се отменя . 11| 4576 |19.12.2021 Нидерландия с пълен локдаун заради Омикрон . 0| 4782 |02.05.2021 Белгийската полиция разпръсна със сълзотворен газ и водни струи протестиращи . 8| 6233 |18.12.2020 В Европа затягат сериозно мерките за борба срещу коронавируса

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads