Този развой означава, че Мадрид ще продължи да налага пряко управление над североизточната област.

Тора е сепаратист, искащ да възстанови състава на правителството, което обяви независимост от Испания през октомври, и за целта предложи за министри четирима души, които или са в ареста, или живеят в изгнание, цитира bTV.