Реклама / Ads
0| 4173 |04.12.2018 СВЯТ

Великобритания може едностранно да се откаже от Brexit

.
Премиерът Тереза Мей
Великобритания може да прекрати едностранно процедурата по Brexit, заяви генералният адвокат на Съда на ЕС Кампос Санчес-Бордона, съобщава БТА.
 

Според него съдът трябва да вземе решение, че чл. 50 позволява едностранно оттегляне на уведомлението за намерение за напускане на ЕС, се казва в изявление на съда.

 

Мненията на генералния адвокат нямат задължителна сила, но съдът обикновено се съобразява с тях при вземането на крайно решение.

 

Днес британският парламент започва петдневни дебати по постигнатото от премиерката Тереза Мей споразумение с Брюксел. Гласуването по него ще се състои на 11 декември.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 13| 3524 |16.12.2025 „Войната е вятърът от смрад на трупове“. Стихотворение на Маяковски е глобено за „дискредитиране“ на армията . 2| 2356 |16.12.2025 Ниската цена на петрола застрашава четвърт от руския бюджет и финансирането на армията . 4| 2714 |16.12.2025 Европейската централна банка с важна информация за българския лев . 8| 2824 |15.12.2025 Посягат на свещеното: Цените на алкохола в Русия рязко се повишават

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads