Реклама / Ads
0| 6808 |02.04.2011 АРТ ДЖУНГЛА

Литературен ретро трамвай по Витошка

.
В първия ден от кампанията "Походът на книгите", посветен на Международния ден на книгата и рождения ден на великия детски писател Ханс Кристиан Андерсен, по столичния булевард "Витоша" тръгна и Литературен ретро трамвай.
 

Той ще се движи и ще радва младите хора в столицата до Великден с популяризиране на литературни произведения, представени от съвременни български автори. Около 12:00 часа на него се качи писателят и литературен критик Йордан Ефтимов, който успя да прикове вниманието на децата с оригиналното си слово, с което им предаде своята пламенна любов към книгите.

Следващите автори, които ще бъдат литературни пътеводители в трамвая ще са Иван Кулеков и Иво Сиромахов. Срещите на децата и младите хора с тях ще продължат до 15.00 часа днес. В този интервал от време, всяка събота, докато трае кампанията, в трамвая ще се има интересни четения и срещи със съвременни български писатели. Литературният трамвай на кампанията "Походът на книгите" ще се движи по бул. "Витоша", в отсечката между бул. "Патриарх Евтимий" и ул. "Алабин".

Между 2 и 23 април - в работните дни от седмицата известни обществени личности ще прочетат любимата си приказка или детска книжка на малчуганите в различни детски градини и учениците от началния курс на различни училища. Четения ще се случват и в много библиотеки в страната.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 4727 |03.12.2025 Преди 60 години The Beatles издадоха “Rubber Soul” и разрушиха рамките . 1| 5207 |20.11.2025 Кевин Спейси остана без дом . 3| 13064 |06.11.2025 Създаден в рая – лебедовата песен на Фреди Мъркюри и Queen . 0| 6732 |09.10.2025 Стефания Колева и Геро с нова премиера

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads