Реклама / Ads
6| 6602 |05.12.2019 АРТ ДЖУНГЛА

Мая Вапцарова: Толкова ли мразят българите Вапцаров?

.
Мая Вапцарова
“Толкова се изговири през тези дни по темата нови ли са откритите стихотворения на Вапцаров, че на мен ми е чудно толкова ли го мразят българите.”, коментира пред bTV темата племенницата на големия поет Мая Вапцарова.
 

“Аз просто казах, че тези стихотворения ги има в архивите и че е редно те да се покажат пред широката публика, а специално едно от произведенията е дописано с един ред, който липсва и в архивите.”, заяви още Вапцарова.

Родината на поета допълни, че никой не е твърдял, че това са наистина нови стихотворения, но част от стиховете не били известни до този момент.

Тя даде пример с един от тези стихове, които според нея е написан по-рано, след което част от него е влязъл в стихотворението “Хроника”.

Вапцарова се оплака и от това, че телевизионни екипи са ходили в музея в Търново, за да проверяват дали тя наистина е била там, като определи подобно поведение като полицейщина. Тя изрази силно възмущение и относно появилите се съмнения дали тези стихове действително са написани от поета.



Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 4423 |03.12.2025 Преди 60 години The Beatles издадоха “Rubber Soul” и разрушиха рамките . 1| 4924 |20.11.2025 Кевин Спейси остана без дом . 3| 12770 |06.11.2025 Създаден в рая – лебедовата песен на Фреди Мъркюри и Queen . 0| 6503 |09.10.2025 Стефания Колева и Геро с нова премиера

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads