Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
14| 9334 | БИЗНЕС & ТУРИЗЪМ

42% спад на печалбите в Societe Generale, служители напускат

42% спад на печалбите в Societe Generale, служители напускат
Тежки финансови загуби регистрира френската финансова групировка Societe Generale. 271 млн евро са те само в Русия през нторото тримесечие на годината. За лошите финансови резултати съобщава доклад на банката. През същият период на миналата година Societe Generale е имала печалба от 1 млн евро, пишат руски сайтове.
 
През първото тримесечие на 2012 г. банката също е претърпяла тежки загуби. Руският филиал на банксата през януари, февруари и март е инкасирал загуби от 291 млн евро.

 

Печалбата на цялата групировка Societe Generale през второто тримесечие е паднала с 42%. Заслуга за това имат не само клоновете в Русия, но и в други рискови страни, както и американския инвестиционен фонд. На работата на банката се отразява влошената икономическа ситуация в еврозоната.

За да оцелее в случай на разпад на еврозоната, френската банка ще прибегне до съкращаване на присъствието си в проблемни страни. Засега в този списък са Италия, Испания, Гърция, Ирландия и Португалия. Анализират се и резултатите от работата на банката в България. Общите инвестиции в тези страни са около 30 млрд евро.

До край на август на ръководството ще бъдат представени резултатите от работата през първото полугодие и тогава ще се вземат решения.

Неотдавна в  Societe Generale възникна изключително странен проблем. При обявяването на програма за съкращения на служители, желаещите да напуснат били значително повече от определения от ръководството брой. За Франция ставало дума за 800 служители, а за клоновете в други страни – още 700. За неочаквания проблем съобщава Les Echos, позовавайки се на източници от профсъюза CFDT.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Делян Добрев: Няма спад на туристите по Черноморието 10| 7428 | Делян Добрев: Няма спад на туристите по Черноморието Горивата спаднаха с 4-5 ст. 5| 6135 | Горивата спаднаха с 4-5 ст. Т.Младенов прогнозира спад в безработицата 25| 5390 | Т.Младенов прогнозира спад в безработицата В Часа на Земята – спад на потреблението на ток 3| 12996 | В Часа на Земята – спад на потреблението на ток

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads