Реклама / Ads
1| 5899 |25.11.2008 БИЗНЕС & ТУРИЗЪМ

Еколози сезират ДАНС за поредните незаконни строежи

.
Неправителствените организации "Граждани за Рила" и "За да остане природа в България" ще предоставят на ДАНС документни доказателства за незаконни строежи в защитени местности и заменки на терени в цялата страна.
 
Това съобщиха еколозите Константин Дичев и Владимир Михайлов, цитирани от bТВ. Писмото до ДАНС ще бъде внесено днес. Копия от него ще бъдат изпратени в Зелената фракция на Европарламента, комисаря по правосъдие в ЕК, посланика на САЩ в България, Висшия съдебен съвет и министерството на правосъдието.
Еколозите очакват ДАНС да потърси отговорност от висшите държавни служители, допуснали нарушенията. Първите сигнали, които ще бъдат подадени в Държавната агенция са за общините Сапарева баня, Самоков и Смолян, уточни Михайлов.
По думите на Дичев двете организации имат готовност да предоставят на ДАНС документи и за незаконни действия по Черноморието, в Лудогорието, Странджа, Пирин и Родопите.
Във Варненско проблемни зони са Камчия, Батова и Казашко. Дичев съобщи за получен от "За да остане природа в България" сигнал за сеч на вековни дървета съвсем близо до язовир "Камчия". Сечта се извършва в района на лесничейството в Сливен, но носи реална опасност във Варна да започнат проблеми с водата и то в разгара на лятото, обобщи Дичев. Frognews.bg
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 6| 3317 |03.12.2024 "Умишлено се насажда недоверие към БАБХ". Проби за шарка ще се взимат само в 3-километровата зона в Сливенско . 5| 22732 |07.11.2024 Замърсяването на водите ни: Kазан за ракия превърна в блато река в димитровградско . 5| 6466 |29.09.2010 ДЕЛА: Диневи ликвидират плажа в Слънчев бряг . 0| 5307 |18.01.2010 ЕК ни заплашва със санкции за водите

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads