Според него България не ползва даденостите, които има.

Той посочи, че сме били първата страна на газовите коридори, но сега сме като страните, които нямат морска граница.


Нормално е цената на природния газ да се вдига, защото се намираме в зимен период, а като цяло потреблението нараства заради отоплението, каза още Павлов.

По думите му е некоректно да бъде сравнявана цената у нас с тази на европейските борси, защото борсовата цена е за количества, които се предлагат в дългосрочни договори.