Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 6059 | БИЗНЕС & ТУРИЗЪМ

Жером Кервиел е пуснат на свобода

Жером Кервиел е пуснат на свобода
Парижки съд освободи от затвора брокера Жером Кервиел, който беше обвинен за рекордната загуба от 5 млрд. евро, претърпяна от втората най-голяма френска банка Societe Generale.
 

Решението на съда е в сила докато не приключи разследването на случая.

В края на януари Societe Generale регистрира загуба от 5 млрд. евро в следствие на рисковите действия на Жером Кервиел на борсовите пазари. Ръководството на банката обвини брокера, че се е опитал да източи средства, докато той отвърна, че няма да е единствената жертва на скандала и че няма как директорите да не са знаели за действията му.

Кервиел е официално разследван по подозрение за злоупотреба с доверие, компютърна измама и фалшификация на документи. Той ще напусне затвора по-късно днес, след като прекара там пет седмици. Frognews.bg

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Силен туристически и инвестиционен интерес към село Огняново 0| 7511 | Силен туристически и инвестиционен интерес към село Огняново Посрещаме с хляб и сол първите туристи на Летище-Варна 1| 6025 | Посрещаме с хляб и сол първите туристи на Летище-Варна Стартирането на бизнес у нас твърде скъпо 2| 5657 | Стартирането на бизнес у нас твърде скъпо

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads