Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
24| 6959 | БИЗНЕС & ТУРИЗЪМ

М.Найденов: Катар купува всичко, което ще произведем

Мирослав Найденов
Мирослав Найденов
На пазара вече се появиха яйца под 30 ст., очаквам да има такова понижение и в цените на други стоки, които през последните дни пробваха да се продават значително по-скъпо. Това обяви по Нова ТВ земеделският министър Мирослав Найденов.
 

 

Той предупреди търговци и производители, че спекулативните цени, които сега налагат, ще се върнат като бумеранг срещу тях, защото ще спадне потреблението, а те ще понесат финансови загуби.

 

Министърът обясни, че вече се изпълнява заръката на премиера, която даде в началото на седмицата. Земеделското, финансовото и икономическото министерство да направят спешни срещи с производители и търговци, както и проверки по цялата верига, за да се разбере, къде скачат цените на стоките и кой провокира това напрежение.

 

Найденов коментира и скандалното посещение на българския бизнес в Катар. Той е категоричен, че визитата е била изключително успешна.

 

Шансът е огромен – да работим с държава, която има много пари. Техният премиер ни каза директно, че каквото и да произведем в земеделието и хранителната промишленост, могат да ни го купят. Такова нещо не съм чувал от друг чужд държавник, като оферта към нашия бизнес, подчерта министър Найденов и допълни, че Катар подготвя инвестиции в три големи направления в България – земеделие, инфраструктура и туризъм.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Бизнесът в Катар не уважи българския форум в Доха 19| 7148 | Бизнесът в Катар не уважи българския форум в Доха 100 български фирми "атакуват" Катар 6| 6944 | 100 български фирми "атакуват" Катар Българи купуват  по  50 кила злато 14| 10507 | Българи купуват по 50 кила злато Одобриха руснаците за купувач на "Булгартабак" 2| 8057 | Одобриха руснаците за купувач на "Булгартабак"

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads