Царя за имотите: Щом са държавни, защо ни ги взеха!
Бившият премиер Симеон Сакскобургготски нарече казуса с връщането на царските имоти ”стара дъвка, която много хора използват”. Нека един да ми отговори на въпроса: Ако царските имоти бяха на държавата, защо тогава тя ги одържави? - попита той.
Във вторник стана ясно, че спорът за царските имоти се връща в съда. Това се случи, след като държавата направи нов завой по казуса и се отказа от споразумение с фамилията Сакскобургготски.
Министерството на правосъдието препоръча претенциите за наследствени дворци и гори да бъдат уредени със специален закон, който парламентът да приеме.