Грейпфрутът- войн в борбата с излишните килограми
Грейпфрутът предлагат доста ползи за хората, които искат да изгубят тегло. На първо място този плод е с ниско съдържание на калории. Това означава, че можете да хапвате по няколко грейпфрута всеки ден, без да се налага да нарушавате вашия диетичен план. Тези плодове са с ниско съдържание на натрий, което означава, че ще бъде лесно да се отмият в водата, която идва от храни с високо съдържание на натрий. Те са и с високо съдържание на калий, който ще ви помогне да отслабнете бързо и са пълни с ензими, които ще улеснят изгарянето на мазнините.
Накратко, грефрутът е плод-мечта за онези, които искат да загубят тегло или да задържат вече постигнатото. Макар и да нагарчат леко, грейпфрутът е вкусен и свеж плод и има високо съдържание на вода и полезни за перисталтиката влакна. В този плод се съдържа почти деветдесет процента чиста вода, затова грейпфрутът може да помогне за увеличаване приема на течности.
Всъщност, малко хора сигурно знаят, че грейпфрутът е голям субтропичен цитрусов плод, произведен в Барбадос като хибрид. Той е резултат от кръстоска между помело и сладък портокал.
Както вече стана ясно, грейпфрутът е с високо съдържание на ензими, които горят мазнините, има високо съдържание на вода и малко натрий. Комбинацията от тези три характеристики превръщат грейпфрута в идеалната храна за увеличаване на метаболизма на тялото. Опитайте да ядете грейпфрут или да пиете сок от грейпфрут всеки ден и вие ще забележите колко бързо може да загубите вашите излишни килограми.
Освен това, грейпфрутът съдържа салицилова киселина, която помага да се изчистят натрупванията от калций в организма, които натрупвания пък могат да доведат до артрит. Ако имате артрит, пийте сок от грейпфрут с ябълков оцет и няма начин да не забележите колко бързо ще се възстанови добрата работа на вашите стави.
Салициловата киселина в грейпфрута работи като мощен антисептик. В допълнение, екстракти от семена на грейпфрут може да се добави към водата, за да се получи антисептичен спрей за лечение на бактериални и гъбични инфекции, пише сайтат po-krasivi.net.
Моля, подкрепете ни.