За реализирането на идеята Емил Джасим благодари и на художника, който пожелал да остане анонимен.
„Това е пешеходната пътека, която свързва градинката с паметника на Св. Климент Охридски и Художествената академия от едната страна на бул. "Васил Левски" с Ректората на Софийския университет, Народната библиотека и паметника на светите равноапостолни братя Кирил и Методий. Тя е особено средоточие на българския дух и българската духовност”, написа Джасим във Facebook.
„През нея минават най-много столичани и гости на столицата всекидневно. По нея хиляди млади българи всеки ден вървят напред, към науката, която "във душите грей". От тази нощ тази пешеходна пътека е изписана с кирилицата и глаголицата. Това е подаръкът, който заедно със Столична община подарявам на нашите съграждани и на гостите на града ни. Това е поредното доказателство, че когато мислим за България, политическите различия могат да бъдат загърбени”, написа още Емил Джасим.