Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

3| 2766 |18.03.2026 НОВИНИ

0,07% несъгласие: Изборно чудо в Северна Корея

.
Източник: БГНЕС
Истинско изборно чудо се случи в Северна Корея. Лидерът Ким Чен-ун очаквано „спечели“ изборите за 15-ото Върховно народно събрание с 99,93% подкрепа. За първи път от 1957 г. обаче държавната медия KCNA призна, че 0,07% от избирателите са гласували против него.
 

Според официалните данни почти всеки с право на глас в страната е участвал – само 0,0037% не са могли да гласуват поради пътувания в чужбина или на море, а 0,00003% са се въздържали. От гласувалите 99,93% са подкрепили кандидатите на Работническата партия, а 0,07% са изразили несъгласие.

 

Въпреки че изборите в Северна Корея традиционно се разглеждат като строго контролирани и формални, официалното признаване на дори малка опозиция е необичайно и привлече вниманието на международната общност. В социалните мрежи се появиха десетки мемета и шеги за съдбата на тези 0,07%, които не са подкрепили Ким Чен-ун, като потребители коментират, че „бог чака да приеме 0,07%“ – или че тези хора „току-що са станали най-издирваните в страната“.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 207 |26.03.2026 Арестуваха шефа на пощата в Кърджали за изборни манипулации. Акции в цялата страна . 0| 222 |26.03.2026 „Софийска вода“ временно ще прекъсне водоснабдяването в някои части на столицата . 2| 395 |26.03.2026 Бензин в огъня: Хизбула категорично отказа да преговаря с Израел

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads