0| 5207 |15.06.2018 НОВИНИ

1:0 за Иран, Мароко драматично си вкараха автогол!

.
Иран постигна изключително драматична победа с 1:0 срещу Мароко в първия мач от група В на световното първенство по футбол в Русия.

Двубоят между считаните за аутсайдери тимове на ст. "Крестовский" в Санкт Петербург бе решен с автогол на влезлия като резерва Азиз Бухадуз в 5-ата минута на 6-минутното добавено време, назначено от турския съдия Джюнейт Чакър.

При центриране от пряк свободен удар отляво защитникът засече с глава топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на собствената си врата. През целия мач мароканците бяха по-активният отбор и създадоха повече положения пред противниковата врата, но така и не съумяха да се разпишат.

Така иранците сензационно оглавиха групата преди гвоздея в програмата на втория ден от Мондиал `18 – сблъсъка между суперсилите Португалия и Испания. Двубоят между последните два европейски шампиона започва в 21 ч. на Олимпийския стадион "Фишт" в Сочи.