Най-много са новите случаи в София - 296, следват областите: Пловдив със 162 и Варна със 130 новоинфектирани.

В болница се лекуват 4649 души. 395 са в интензивно отделение.

Като излекувани за 24 часа са отчетени 2432 души, починалите са 79.

Поставени са 10 450 дози ваксини.

През почивните дни изнесени пунктове за имунизация срещу COVID-19 ще има в няколко града в страната, съобщиха от Министерството на здравеопазването.

В София желаещите да се имунизират могат да го направят в пет търговски центъра днес от 13 до 18 часа и в културния дом в ж.к. „Дружба“ от 9 до 16.

Във Варна пункт ще има на входа на Морската градина - от 11  до 18 часа.

В Плевен кабинетът за ваксинация ще е разположен на пл. Възраждане, пред Мавзолея, от 8  до 12 .

В Димитровград  ще се извършват имунизации на паркинга пред спортна зала „Младост“.

Мобилни екипи ще има и в гр. Криводол и в с. Бутан.

В София, Пловдив, Варна, Бургас и Велико Търново ваксини ще се поставят и пред верига големи хранителни магазини.