Реклама / Ads
3| 5532 |19.11.2015 НОВИНИ

Бежанци лягаха върху жп релси в Македония в знак на протест, че не са желани

.
Няколкостотин мигранти от Мароко, Пакистан и Иран блокираха границата между Гърция и Македония в знак на протест срещу отказа на македонските гранични власти да допуснат на тяхна територия само граждани от Сирия, Ирак и Афганистан.
 

Бежанците легнаха върху релсите на жп линията и не допускаха преминаването не само на влаковете, но и на други мигранти.

 

Тази нощ властите в Скопие въведоха ограничения, след като стана ясно, че Сърбия и Хърватия са предприели подобни мерки, за да намалят мигрантската вълна. 

Всички бежанци пристигат организирано от гръцките власти с автобуси и влакове до македонския граничен град Гевгелия.

Според официалните данни, от началото на годината по този начин през територията на западната ни съседка са минали близо 500 000 души.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 180 |21.12.2025 Коледна война в английските супермаркети: Зеленчуци за по 11 стотинки . 0| 330 |21.12.2025 Фалшиви COVID-19 и грип тестове плъзнаха в Европа . 0| 420 |21.12.2025 Кървава стрелба край Йоханесбург: 10 жертви и 10 ранени . 0| 443 |21.12.2025 Мръсен въздух в София: И днес се пътува със зелен билет

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads