Данните от аутопсията на момичето водят до заключението, че именно това е причина за леталния изход, съобщават от Окръжната прокуратура-Враца.

Родителите, близките, ръководството на училището и съучениците на детето твърдят, че то не е боледувало. Вероятно болестта се е развила мълниеносно, смятат специалисти.

В училището е обявен двудневен траур. С децата от класа работят психолози.

 От двустранна хеморагична пневмония през ноември в София почина и 3-годишно дете.