2| 2552 |05.07.2024 НОВИНИ

Безупречен Гришо срази французина Гаел Монфис и се класира за 4-я кръг на "Уимбълдън"

.
Първата ни ракета Григор Димитров Източник: БГНЕС
Първата ни ракета Григор Димитров ще играе за втора поредна година в четвъртия кръг на "Уимбълдън".

Най-добрият български тенисист в историята надделя с 6:3, 6:4, 6:3 над французина Гаел Монфис в третия кръг на надпреварата в Лондон и за четвърти път в своята кариера достигна до най-добрите 16. Срещата продължи само час и 47 минути.

Поставеният под номер 10 в схемата нашенец не демонстрира никакви колебания срещу 37-годишния Монфис, въпреки 16-те аса на французина и постигна втората си победа над него в общо шест мача.

Българинът не допусна да загуби подаването си нито веднъж, а във всеки от първите два сета направи по един пробив. В оказалия се последен трети сет Димитров спечели още два пъти сервиса на Монфис, с което постави окончателния край на участието на французина в турнира.

За място на четвъртфиналите Григор Димитров ще играе с победителя от мача между поставения под номер 5 в схемата Даниил Медведев от Русия и германеца Ян-Ленард Щруф. Срещата бе спряна в началото на четвъртия сет заради дъжд, а Медведев води със сет аванс.