Очаква се на заседанието да се постави въпросът за отговорността и дори за оставка на Станишев. Надяваме се той да направи първата крачка, за да не се налага да му я искат от залата, пише "24 часа"..

В червените редици вече е започнало прегрупиране около няколко по-силни фигури, които евентуално да играят за първи в партията. Сред спряганите са както обичайните заподозрени - Янаки Стоилов и Драгомир Стойнев, така и Корнелия Нинова и Илияна Йотова. Последната вече се обяви за свикване на отчетно-изборни събрания и нов конгрес, който да излъчи ново ръководство. Подобна е и тезата на Стоилов.
“Който и друг да застане начело на БСП в този момент, няма да успее да я удържи и ще се стигне до разцепление, тогава ще ни притиснат в ъгъла на следващите избори”, коментира висш партиец. Един от сценариите на централата бил Станишев да поиска вот на доверие от пленума - вече отиграна схема.

Според други лидерът трябва да тръгне към сериозни смени както в ИБ, така и на всички нива в партийния апарат. “Дошло е време да се сменят поколенията, неизбежно е. Ако БСП се промени, тя има своето бъдеще”, заяви соцдепутатът Страхил Ангелов вчера. Но не трябва “да се надават крясъци “Оставка”, а да седнем и да поговорим спокойно”, освен това промяната трябвало да се случи плавно.