Реклама / Ads
0| 1000 |24.11.2025 НОВИНИ

Бивш военен застреля съпругата и внука си, после се самоуби

.
Източник: БГНЕС
82-годишен бивш военен е застрелял съпругата си и внука си, след което се е самоубил в пловдивското село Поповица. Това съобщиха от ОДМВР–Пловдив за БТА.
 

Трагедията е станала на 22 ноември, когато в семейната къща са открити трите безжизнени тела. По случая е образувано досъдебно производство, а разследването се води под надзора на Окръжна прокуратура – Пловдив. Мотивите за деянието към момента не са установени.

 

Кметът на селото Веска Мирчева разказа, че трагедията е разкрита, след като близък на семейството е бил изпратен да провери как са възрастните хора. Дъщерята на двойката се усъмнила, тъй като родителите ѝ не отговаряли на телефонните обаждания.

 

Жената е била дълги години болна и неподвижна.

 

По думите на кметицата момчето е живеело при баба си и дядо си от известно време. Преди това е било при майка си в село Селци и е работело като охранител. Бащата – синът на възрастната двойка – е починал преди няколко години.

 

За дядото местните разказват, че е бивш военен, който след пенсионирането си се е занимавал с отглеждане на животни. Според кметицата в селото не е имало оплаквания нито от поведението на мъжа, нито от това на внука.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 6011 |24.11.2025 Финансист разкри капан с пенсиите . 2| 956 |24.11.2025 Около 200 000 украинци може да бъдат депортирани от Съединените щати . 1| 1221 |24.11.2025 Нов шеф на БАБХ – досега отговаряше за проверките на ГКПП „Кулата“ . 0| 1209 |24.11.2025 Избил зъби, късал кичури коса. 26-годишен преби жена си в дома им – система не просто спи, а я няма

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads