Реклама / Ads
8| 4641 |09.07.2023 БИЗНЕС & ТУРИЗЪМ

Бившият министър Никола Стоянов не бил продал нито едно оръжие на Украйна

.
Никола Стоянов
Министерство на икономиката не продава оръжия, а министърът на икономиката е председател на комисията, която издава разрешения за продажба на оръжия. Много договори забавихме, като най-често минаваха през комисията и промени в цените. Трудно е да се направи границата колко оръжия са продадени по време на управлението на служебното правителство. Това заяви бившият служебен министър на икономиката Никол Стоянов пред БиТиВи.
 

По думите му разликата между едно служебно и редовно правителство е, че редовното има мнозинство в парламента и могат да моделират нещата така, както те смятат за добре. Нито едно разрешително за продажба на оръжия не е издадено към Украйна по време на работа на служебния кабинет. 15-20% се е оскъпила българската продукция на оръжия до крайната дестинация, посочи Стоянов, който недоумява как редовното правителство ще махне посредниците в продажбата на оръжия.


ВМЗ-Сопот работа вече много по-добре, отчете Никола Стоянов. В момента и Кинтекс са обезпечени с договори и работят добре.


Стоянов увери, че е оставил подредено министерство, успокоена администрация, дружества с прозрачни конкурси, така че е оставил една добра база на редовния министър на икономиката Богдан Богданов.


По отношение овладяването на инфлацията и въвеждането на Закон за надценката, Стоянов не е чул коментар от редовната власт по закона. Има нужда от такъв закон и българските потребители го заслужават, настоя бившият служебен министър на икономиката. Инфлацията засега върви добре благодарение на много стъпки на служебното правителство в областта на енергията. Все още е много висока инфлацията и битката не е спечелена окончателно, предупреди Никола Стоянов.

 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 3331 |16.02.2023 Никола Стоянов: Надявам се от февруари да има по-голям спад на инфлацията . 0| 3203 |24.08.2022 Ръководството на ”Кинтекс” приглася на Нинова в атаката й срещу министъра на икономиката . 0| 3525 |09.08.2022 Министър Стоянов за наследството на Нинова: За последните 2 месеца загубите във ВМЗ-Сопот са над 100 млн. лв . 0| 3142 |09.08.2022 До края на седмицата става ясно кои предприятия у нас ползват газ и колко

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads