14| 6359 |28.07.2012 НОВИНИ

С блестяща игра Цвети разби Цибулкова 7:6 и 6:2

.
Цвети в акция
Невероятен успех! Цветана Пиронкова взе великолепна победа срещу 12-та в света Доминика Цибулкова на Олимпиадата в Лондон. Нашето момиче постигна 7:6 и 6:2 в един тежък, но невероятно красив мач. Срещата започна зле за Пиронкова, която в първия сет губеше 2:5 и мнозина побързаха да я отпишат.

Точно в този момент тя се преобрази и като лъвица почна да притиска съперничката си по целия корт.

Цвети показа невероятен характер и въпреки, че започна зле гейма, успя да достигне до пробив и да намали на 4:5. Нашето момиче започна да бие трудни сервиси и постигна изравняване.

Цибулкова не позволи на българката до достигне до пълен обрат и взе подаването си на нула, с което отново поведе в гейма – 5:6. Пиронкова отвърна с с контраатака и след гейм на 30 стигна до тайбрек. В него Пиронкова направи два минипробива и въпреки, че допусна един, успя да поведе с 4:2. След това овладя положението и спечели.

Цвети започна много добре втория сет. Тя спечели подаването си и достигна до пробив, с което поведе с 4:2. Пиронкова бе господар на корта при сервирането си и след гейм на 0 достигна до посрещане, с което да спечели мача. Българката бе безгрешна при сервирането на Цибулкова и след пробив на 15 спечели мача и се класира за следващия кръг на турнира.

Любопитна подробност е, че до този момент Пиронкова бе загубила и петте си мача срещу словачката. Една от тези загуби бе на Олимпиадата в Пекин преди четири години в среща от втори кръг.

Благодарение на днешния си успех пловдивчанката си осигури 55 точки за ранглистата, а в следващия си мач ще се изправи срещу Флавия Пенета, която по-рано днес се наложи с 6-2, 4-6, 6-2 над Сорана Кърстя.