Реклама / Ads
0| 3321 |02.04.2023 НОВИНИ

Блинкен и Лавров си говорили за ареста на американския журналист на WSJ

.
Руският външен министър Сергей Лавров и държавният секретар на САЩ Антъни Блинкен са провели телефонен разговор заради арестът в Русия на кореспондента на Wall Street Journal Еван Гершкович по обвинения за шпионаж.
 

Това става ясно от изявления на Държавния департамент на САЩ и руското външно министерство. 


Разговорът се е състоял по инициатива на американската страна. Блинкен по време на разговора настоя руските власти незабавно да освободят Гершкович от ареста, както и друг американец, Пол Уелън, който излежава 16-годишна присъда в Русия по обвинения в шпионаж, според Wall Street Journal.


Журналистът беше задържан в Екатеринбург, след което беше отведен в Москва, където съдът в Лефортово го остави в ареста. Говорителят на президента Дмитрий Песков каза, че Гершкович е бил хванат "в крачка".  


Лавров в разговор с Блинкен повтори тази теза.


The Wall Street Journal, където работи Гершкович, отрече обвиненията на ФСБ и призова за незабавното освобождаване на своя колега. 


След ареста на Гершкович Държавният департамент на САЩ призова всички американци в Русия незабавно да напуснат страната.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 29| 8109 |11.03.2025 Колко "малко човече", както го нарече Мъск, е полският външен министър Радослав Сикорски . 6| 3427 |10.08.2024 Христо Грозев: Очаквам нови арести в Русия с цел бъдещ обмен на шпиони . 0| 3257 |19.07.2024 Руската прокуратура настоява за присъда от 18 г. затвор за журналиста Еван Гершкович . 3| 3497 |30.03.2023 Русия арестува американски журналист. Мислят го за шпионин

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads