Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 4064 | НОВИНИ

Блокират пътя София-Бургас заради кариера за варовик в старозагорско

Блокират пътя София-Бургас заради кариера за варовик в старозагорско
Източник: БТВ
Жители на 11 старозагорски села протестират срещу изграждането на кариера за варовик. Проектът беше временно спрян преди 4 години, но отново е получил разрешително, сигнализираха протестиращите.
 

Село Едрево е най-засегнато от бъдещата кариера за варовик и доломит. Хората се притесняват, че ще се промени релефа на района, климата, опасяват се, че ще останат и без чиста вода.

 

Един от събралите се посочи, че при промяна на метеорологичните условия ще бъдат засегнати земеделските култури. Динко Делев, който е кмет на Едрево, заяви, че наблизо се намира питейната им вода. „Този ОВОС за нас е наглост”. В близкото село Братя Кунчеви вече има една кариера. Кметът Георги Георгиев заяви по БТВ, че заради взривовете там има напукани къщи и прах при промяната на вятъра. В района има и голяма вековна гора с елени, диви свине и сърни. Хората ще блокират пътя от София за Бургас, за да бъдат чути.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Намалени пенсии заради новите правила за ТЕЛК 3| 5283 | Намалени пенсии заради новите правила за ТЕЛК МЗ: Родилката в Плевен е починала заради лекарски пропуски 3| 5298 | МЗ: Родилката в Плевен е починала заради лекарски пропуски Парламентът заседава извънредно заради ”Олимпик” и Търговския регистър 1| 4204 | Парламентът заседава извънредно заради ”Олимпик” и Търговския регистър Бизнесът скочи срещу Бисер Петков заради хората с увреждания 4| 5397 | Бизнесът скочи срещу Бисер Петков заради хората с увреждания

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads