Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
4| 4774 | НОВИНИ

Борисов разговаря за „Южен поток” със зам.-шефа на ЕК

Бойко Борисов
Бойко Борисов
Премиерът Бойко Борисов разговаря за „Южен поток” със зам.-председателя на ЕК Марош Шефчович.
 

Всичко ще бъде съгласувано по най-прозрачния начин с Европейската комисия. Надявам се много комисар Шефкович да постави в Москва проблемите на България. Не искаме да сме в лоши отношения, точно обратното - искаме въз основите на европейското законодателство да изградим газовите си връзки", каза още Борисов.  Според него Путин незаслужено ни е обвинил за спирането на "Южен поток”. И през други страни да мине този проект, пак ще трябва да бъде спазвано законодателството на ЕС", добави той. Комисар Шефчович разкри, че Германия е изразила готовност да ни помогне по новия енергиен план, като намекна, че е възможно България да взима норвежки газ.

 

България ще разработи съвместно с Европейската комисия  проект за изграждането на газов разпределителен център край Варна. За това се договориха на срещата двамата.. Проблемите около изграждането на газопровода "Южен поток" и предложението за газовия хъб, Шевчович ще обсъди по настояване на страната ни в сряда в Москва, при първата си визита в Русия посветена на енергийните въпроси.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Еврокомисар Крецу и Борисов с екшън план за оперативните програми 11| 5085 | Еврокомисар Крецу и Борисов с екшън план за оперативните програми Борисов от Париж: Българските медии си говорят каквото искат 51| 6715 | Борисов от Париж: Българските медии си говорят каквото искат Борисов се включва в републиканския марш в Париж 51| 5995 | Борисов се включва в републиканския марш в Париж Борисов: Пулев има нужда от подкрепа, а не само когато побеждава 8| 4765 | Борисов: Пулев има нужда от подкрепа, а не само когато побеждава

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads