Реклама / Ads
1| 5564 |31.01.2018 НОВИНИ

Борисовата градина - без коли, шумни заведения и строежи

.
Борисовата градина в София – без коли, без шумни заведения и никакво строителство. Това предлага новият проект за устройствен план на най-стария парк в столицата.
 
Борисовата градина трябва да стане по-малко увеселителен и повече зелен парк. Това предвижда проектът, който в момента се разглежда от Столичната община. Предвижда се пространството на входа на парка при езерото „Ариана” да стане по-просторно. Ще остане само едно заведение, което трябва да върне автентичния вид на мястото, съобщава НТ.

Паркът трябва да остане място за почивка и затова се предлага и другите заведения на територията му да са с намалено работно време и ограничения на шума.

Проектът обещава колите да излязат в периферията и то под земята, където трябва да има над 420 места за автомобили.  Освен въздух, хората в парка искат и тишина.

 

Място ще има и за спорт. Стадионът на ЦСКА остава, но ще могат да се изграждат само козирки. Има идея и старата къпалня „Мария Луиза” отново да заработи. В имота обаче има и частни интереси, както в още много обекти в Борисовата градина. План максимум – общината да си върне всички терени.

 

И още за спорта - този път на две колела. Софийският колодрум е открит през 1928 г. Според новия план на парка колодрумът остава, но остава пустеещ. Той е под опеката на Национална спортна база. От години там инвестиции не са правени. Съществуването на терена обаче е гарантирано от закона, макар и на прага на разрухата.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 10| 6913 |31.10.2024 Борис Бонев: Бул. „Мария Луиза“ става пешеходна зона – София с нов облик . 3| 19690 |01.10.2024 Тотален цирк в Централна ЖП гара в София: Затварят и подлеза за ремонт . 0| 3512 |22.04.2024 Гаражите под НДК стоят празни, може да ги направят "Синя зона" . 1| 9344 |30.07.2017 Борисовата градина с нов облик - без „Маймунарника” и гара „Пионер”

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads