Реклама / Ads
0| 3314 |18.03.2024 НОВИНИ

ЕС даде заявка да похарчи 7,7 милиарда евро за хуманитарна помощ през 2024 г.

.
Източник: БГНЕС
Европейският съюз даде заявка да похарчи 7,7 милиарда евро за хуманитарна помощ през 2024 г., предаде Ройтерс.
 

Средствата са по-малко в сравнение с предходната година, въпреки нарастващите нужди в Газа и на други места по света.

 

"Мисля, че това е солидна сума, но може и по-добре", посочи началникът на ЕС за хуманитарна помощ и управление на кризи Янез Ленарчич.

 




Миналата година държавите членки и изпълнителната комисия на блока обещаха общо 8,4 милиарда евро за хуманитарна помощ.

 

Според данни на ООН 300 млн. души се нуждаят от хуманитарна помощ, най-вече поради конфликти и изменението на климата. Организацията оценява недостига на финансиране в глобален мащаб на близо 50 милиарда долара.

 

Върховният представител на ЕС по външната политика Жозеп Борел коментира, че има повече хора, които се нуждаят от спешна помощ от всякога. По думите му ситуацията в ивицата Газа е изключително тежка. Той изтъкна, че там хората вече страдат от глад.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2848 |25.11.2025 След финален дебат днес – утре гласуват бюджета на ЕС за 2026 г. . 1| 4421 |22.08.2025 Нетаняху: Израел води политика на предотвратяване на глада в Газа . 2| 3218 |30.05.2025 Газа е най-гладното място на Земята, алармира ООН . 4| 3221 |26.05.2025 Газа в огън: Провал на новата помощна система и нови цивилни жертви

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads