Реклама / Ads
0| 4549 |01.05.2022 НОВИНИ

Депутат от БГ делегацията в Киев: Най-тежките гледки са останките от детски играчки и книжки сред руините

.
Калоян Икономов Източник: стопкадър, bTV
В Киев видяхме ужаса на войната във всеки един смисъл на думата. Някои от най-тежките гледки в града са останките от детски играчки и книжки сред руините на съборените сгради.
 

Това разказа народният представител от „Продължаваме промяната“ Калоян Икономов, който беше част от българската делегация в Украйна.

 

„Моята съпруга е украинка, не съм я виждал от 2 месеца, защото тя постоянно е в бежански центрове и помага на хора в нужда. Това е трагедия. Киев е притихнал град, тъжен“, добави той.

 

Икономов разказа и за ракетата, която се е взривила в близост до нашите политици: „Бях в колата, усети се мирисът на барут. Уплахата в украинските части също беше видима, те се чудеха дали да ни ескортират някъде и да ни скрият или да ни качат във влака. В крайна сметка се качихме и влакът потегли с угасени лампи и пуснати щори. Имаше сериозен елемент на заплаха“.

 

На въпрос дали Корнелия Нинова и БСП ще напуснат управляващата коалиция ако бъде гласувана военната помощ за Украйна, той каза, че не смята така: „Нещата, които свързват участниците са повече от тези, които ги разделят“.

 

Калоян Икономов не каза дали страната ни и в момента изнася оръжие за Украйна. „Страната ни изнася оръжия сега както десетилетия преди това. То стига до втори страни. Къде отива, кои са трети страни – това не е наша функция“, поясни той.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 202 |15.12.2025 „Софийска вода“ временно ще прекъсне водоснабдяването в някои части на столицата . 2| 423 |15.12.2025 Танкерът „Кайрос“ ще бъде изтеглен до Бургаския залив . 0| 464 |15.12.2025 Външните министри на ЕС обсъждат войната в Украйна . 6| 616 |15.12.2025 Представят първи стъпки за изграждане на многоетажни квартални паркинги

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads