Правителството вчера освободи Дяков от поста, който подаде оставка като посочи за това лични мотиви.


Ето какво написа Десислава Радева във Фейсбук:

"Приятели споделиха, че днес фактор.бг, оня сайт, обективният, достоверният, собственост на името-на-когото-не-бива-да-се-споменава, излязъл с дописка, че шефът на НСО подал оставка поради натиск от "генерал Деси". От мен, демек. Очаквам включване и от други подобни - обективни и достоверни сайтове", пише тя.

"Хайде да се договорим с фактора и десетките производни нему. Пишете ме отговорна за всичко, с което не сте ок.

И за НАП,

и за свинската чума,

и за търговския регистър,

и за апартаментгейт,

и за умиращите от студ старци по селата,

и за опустяващите села,

и за демографската криза,

и за неспиращия поток заминаващи от Терминал 2,

и за нефелните закони (имаме си даже закон за медиите).

Ако щете и за "Ало, Ваньо",

и за "Ти си го избра",

и за ремонта на "Графа",

и за чалганизираната ни нация (тук нямам предвид музикалните предпочитания).

Накратко, пишете ме отговорна за каквото не ви оттърва.

Не търсете виновни. Пишете мен!

Поздравявам ви с нещо лежерно. Дишайте! Дишайте с пълни дробове! Дано помогне да преодолеете жлъчката, дето дъвчете!", завършва първата дама, като отново публикува песен, с която да подкрепи думите си.