Днепър стана обект на ракетни удари след нахлуването на руските войски в Украйна.

Около дузина бебета, обгрижвани в отделението за новородени, бяха набързо преместени в помещение, което изглежда като склад в мазето на болницата.

На видеото се вижда как сестрите се грижат за бебетата, някои от тях ги държат на ръце, прегръщат ги, а някои дори се усмихват.

Медиците използваха надуваеми чували, за да дадат на децата кислород.

Бебетата, които изглеждаха на възраст между няколко часа и няколко дни, бяха увити в различни цветове и поставени на импровизирани легла.

"Това е интензивното отделение. В бомбоубежище. Представяте ли си?", каза пред Ню Йорк Таймс Денис Сурков, началник на неонаталното отделение на Днепропетровската регионална детска клинична болница.

„Това е нашата реалност“, добави докторът.