Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
3| 3568 | НОВИНИ

Диана Ковачева: Промените в НК са нужни, за да може случаи на унижение на жени да бъдат наказвани

Омбудсманът Диана Ковачева
Омбудсманът Диана Ковачева Източник: Стопкадър: NOVA NEWS
Промените в НК са нужни, за да може случаи на унижение на жени да бъдат наказвани. В случая с момичето с 400 шева става дума за телесна повреда, която отчита тежестта на физическите наранявания, но не и унизителното отношение, което не застрашава живота, но смачква човешкото достойнство.
 

Това заяви пред NOVA NEWS омбудсманът Диана Ковачева.

 

По думите й заради липсата на специален състав в НК, такива деяния не могат да бъдат санкционирани справедливо.

 

Омбудсманът изтъкна, че трябва да бъде криминализирано унизителното отношение, което влияе върху психиката. Според нея извършителят на обезобразяването в Стара Загора не е имал намерение да убие, а да даде урок, който да държи момичето цял живот наясно, че тя е виновна.

 

Ковачева смята, че трябва депутат да внесе нейните предложения, което ще стане след представянето им пред Правна комисия.

 

"Поради спешния порядък няма да има време за обширно обсъждане. Промените трябва да бъдат внимателно приети, отговарят на общественото настояване. Затова НК е кръпка до кръпка", отбеляза тя.

 

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
“Нито една повече”: Правна комисия обсъжда промените в НК на фона на протест пред парламента 5| 4598 | “Нито една повече”: Правна комисия обсъжда промените в НК на фона на протест пред парламента В ”Държавен вестник” са обнародвани промените в Закона за домашно насилиe 1| 2924 | В ”Държавен вестник” са обнародвани промените в Закона за домашно насилиe „Медиана“: Без промяна на конфигурацията в НС, ако изборите бяха днес 21| 3160 | „Медиана“: Без промяна на конфигурацията в НС, ако изборите бяха днес Промените в НК влизат на второ четене в парламента 0| 3231 | Промените в НК влизат на второ четене в парламента

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads