3| 2235 |29.07.2024 НОВИНИ

Джокович срази Надал и се класира за осминафиналите на Игрите в Париж

.
Новак Джокович Източник: БГНЕС
Водачът в схемата Новак Джокович (Сърбия) се класира за третия кръг на сингъл на олимпийския турнир по тенис при мъжете в Париж, като отстрани 14-кратния шампион от "Ролан Гарос" Рафаел Надал (Испания).

В общо 60-ия сблъсък между двамата водещи тенисисти Джокович надделя над олимпийския шампион от Пекин 2008 Надал с 6:1, 6:4 за час и 44 минути игра.

За последно те се срещнаха на четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция преди две години, когато Надал стигна до победата. След днешния двубой сърбинът вече води с 31-29 в съперничеството с испанския тенисист.

Срещата бе втора на олимпийски игри между противниците, след като именно през 2008-а Рафаел Надал побеждава Новак Джокович на полуфиналите.

Сръбският спортист, който продължава преследването на голямата цел - олимпийска титла - започна категорично в срещата от втория кръг на Игрите в Париж, осъществи два пробива и поведе с 5:0 преди Надал да спечели първия си и единствен гейм в мача, намалявайки за 1:5. Последва нов успешен гейм за Джокович, който затвори сета при първата си възможност с 6:1.

Началото на втората част бе аналогично, а Джокович взе преднина от 4:0, след като испанецът допусна два пробива. Надал обаче направи серия от четири успешни гейма до 4:4. Испанецът намали за 1:4, впоследствие успя да осъществи първи пробив срещу сърбина, а малко по-късно се доближи до 3:4 и изравни след нов пробив.

В края Джокович все пак успя да си върне контрола с пробив за 5:4 и на свой сервис финализира мача при 6:4.

Следващият съперник на водача в схемата ще бъде победителят от двубоя между италианеца Матео Арналди и Доминик Кьопфер (Германия).