Реклама / Ads
0| 3401 |24.03.2025 НОВИНИ

Днес изписват 16 пациенти, пострадали при пожара в Кочани

.
Македонският здравен министър Арбен Таравари заяви, че общо 16 пациенти, пострадали при пожара в дискотеката в Кочани, ще бъдат изписани днес и ще бъдат насочени за домашно лечение, предаде БГНЕС.
 

„В същото време вече се подготвяме да приемаме пациенти, които се връщат от чужбина. В момента извън страната има общо 115 пациенти. Тази седмица очакваме 8 пациенти да се върнат в клиниката, където са били настанени преди това и оттам да бъдат насочени къде да продължат лечението си. Минималният престой ще бъде от един до два дни и след това ще бъдат пуснати у дома. Няма да оставим нищо на случайността. В момента 4 пациенти са в по-тежко състояние от тези, които се лекуват извън страната. Да се надяваме, че и тяхното положение ще се подобри“, каза Таравари.







„Надявам се до две седмици да се върнат половината от пациентите от чужбина, някои вече се подлагат на други кожни операции и у нас, и в чужбина, и вече говорим за рехабилитация, но ще дадем допълнителна информация за това“, подчерта министърът.


В същото време той информира, че екип от пластични хирурзи ще остане в Кочани, за да могат пациентите, които ще бъдат на домашно лечение след завръщането си от клиниките, да получат необходимата подкрепа и терапия, без да се налага да пътуват.

 

„Вече работим по редовни програми в нашите клиники и ще продължим да го правим. Днес говорихме и за това, тъй като повечето пациенти са от Кочани, екип от пластични хирурзи ще бъде в Кочани, те ще отидат там, за да видят какви са нуждите, да се намесят, когато е необходимо.

 

Болницата в Щип вече има четирима пластични хирурзи. Ще бъдем в комуникация, ще им осигурим подкрепа, така че пациентите да не пътуват, но нашите лекари да могат да отидат и да им осигурят помощта, от която се нуждаят“, посочи министърът.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2923 |18.03.2025 Добри новини от "Пирогов": Двама пациенти са екстубирани, прогнозата на лекарите е оптимистична /видео/ . 3| 3108 |18.03.2025 Ден на национален траур в солидарност с РСМ. Но стига сме се самоизтъквали като спасители . 2| 3235 |17.03.2025 Апел за кръводаряване за пострадалите в Кочани . 2| 3331 |17.03.2025 7-дневен траур в Северна Македония в памет на жертвите от пожара в Кочани

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads