Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

1| 5224 |23.06.2008 НОВИНИ

Доставките на газ по "Южен поток" тръгват от 2013

.
Руският гигант "Газпром" сега обмисля промяна в трасето на тръбата, като има вероятност „Южен поток” да премине и през Турция по линията на газопровода „Син поток”.
 
От 2013 година ще стартират доставките по газопровода „Южен поток”. Това съобщи чрез видеоконферентна връзка Сергей Коровин, заместник-директор на „Газпром” и ръководител на проекта, цитиран от Дарик радио.
Коровин отрече да има забавяне на проекта и допълни, че скоро ще бъде създадено съвместно дружество между „Газпром” и българския участник в строежа на „Южен поток” – „Булгаргаз”. Той не потвърди сметките на министерството на икономиката и енергетиката, че годишните приходи от тръбопровода ще бъдат в размер на 300 млн. долара.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 6| 5249 |08.12.2014 "Газпром" създава ново предприятие за строителството на газопровода до Турция . 10| 6053 |07.12.2012 "Южен поток" тръгва . 30| 6706 |12.11.2012 Путин кани Борисов за първа копка на "Южен поток" . 42| 9603 |09.06.2012 Газпром - мераклии да ни платят дела в "Южен поток"

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads