Реклама / Ads
2| 2700 |19.03.2024 НОВИНИ

Доц. Киселова за ротацията: Ако има консенсус за принципни въпроси, въпросът с министрите трябва да е последното нещо

.
Доц. Наталия Киселова Източник: Стопкадър: bTV
„Аз за себе си не мога да си обясня къде е спорът. Ако са се разбрали на принципни въпроси, въпросът с министрите трябва да е последното, което следва да решат“. Това мнение изрази в ефира на bTV конституционалистът доц. Наталия Киселова във връзка с предстоящата ротация.
 

Припомняме, че първият мандат за съставяне на правителство бе връчен от президента на групата на ГЕРБ-СДС, но в президентството бяха и представителите на ПП-ДБ Кирил Петков и акад. Николай Денков.





„За мен това е знак за друго. В чисто житейски план тези хора не си вярват, за не би г-жа Габриел да направи нещо, което те не са се договорили. Оставям на психолози да коментират действията на Кирил Петков и Николай Денков. Според мен това не е допустимо. Поканата е към представители на първата по численост парламентарна група. Когато влязат други хора, за мен това е недопустимо и противоконституционно. От правна гледна точка не е обяснимо“, смята експертът.

 

„Нямаме информация защо, може и да е бил уведомен Румен Радев, но да се закъснява за среща с държавния глава, защото преговорите продължавали, ми се струва за проява на лошо възпитание“, допълни специалистът.





По думите й има и неяснота - защо Мария Габриел не иска да използва тези седем дни.

 

"Тези ултиматуми са част от диалога, който избива на публично ниво. Няма някакви свръхизвънредни неща, които да го налагат. Двете групи представят пред обществото своята „по-правилна“ гледна точка, ако не се стигне до съставяне на правителство. А какво щеше да стане, ако президентът беше казал на Николай Денков и Кирил Петков да напуснат?“, уточни доц. Киселова.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 2927 |16.12.2024 Политологът Димитър Ганев: Големият въпрос е дали ще се разберат ГЕРБ и ДБ . 9| 3595 |06.12.2024 Политологът доц. Т. Буруджиева: Изборът на доц. Киселова не означава, че ще има редовен кабинет . 6| 3372 |06.12.2024 Доц. Киселова: Искаме Народното събрание да започне да работи и да не се стига до нови избори . 2| 3278 |04.12.2024 Деветият опит: Ще бъде ли избран председател на Народното събрание?

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads