Реклама / Ads
2| 3356 |26.02.2024 НОВИНИ

Доц. Киселова: Възможно е ротацията да се отложи, докато ГЕРБ е склонна да консумира власт, без да носи отговорност

.
Конституционалистът доц. Наталия Киселова Източник: Стопкадър: NOVA NEWS
"Възможно е да има отлагане на ротацията, докато ГЕРБ е склонна да консумира власт, без да носи отговорност". Това заяви конституционалистът доц. Наталия Киселова в ефира на NOVA NEWS.
 

Специалистът поясни, че при евентуална оставка на правителството има три важни аспекта, които бяха променени в Конституцията - фактът, че ще продължи да има заседания на Народното събрание, ограничените опции за избор на служебен премиер, както и дали кандидатът за министър-председател няма да влезе в колизия със законодателството.

 

„Тоест може ли едно лице, което заема друга публична длъжност, да бъде и служебен министър-председател”, коментира още Киселова.





Доц. Борислав Цеков от своя страна посочи, че е изцяло политически въпрос дали правителството ще подаде оставка на 6-и или на 26 март, например. „Те ще пристъпят към подобна стъпка, когато навлязат в напреднала фаза на политическите договорености за преформатиране на кабинета”, смята експертът.

 

Според него ГЕРБ е в силната позиция, тъй като и според социологията техните резултати са по-стабилни.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 2981 |13.03.2025 Проф. Румяна Коларова: Най-голямата слабост в изборния процес е преброяването, което СИК извършват . 6| 3381 |06.12.2024 Доц. Киселова: Искаме Народното събрание да започне да работи и да не се стига до нови избори . 6| 3387 |28.11.2024 Доц. Чолаков: Политически сили като "Възраждане" и МЕЧ печелят от ситуацията в парламента . 0| 3678 |19.08.2024 Доц. Киселова: Нормално е Грънчарова да се опре на предишния кабинет

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads