Реклама / Ads
0| 2197 |25.07.2025 НОВИНИ

Двама закопчани в Пловдив за разпространение на фентанил

.
Източник: БГНЕС
Полицейска гонка и стрелба в Пловдив завърши с арест на мъж и жена, заподозрени в разпространение на опасния синтетичен наркотик фентанил. Инцидентът се разигра в ранния следобед на 24 юли и предизвика напрежение в няколко района на града, предаде БНТ.
 

По информация на МВР, около 14:15 ч. служители на реда са подали сигнал за спиране на лек автомобил със софийска регистрация, но водачът не се е подчинил и е потеглил с висока скорост. Преследването е започнало в района на квартал "Столипиново" и е преминало през централни булеварди на Пловдив.

 

По време на гонката от колата е изхвърлена найлонова торбичка, съдържаща 300 грама фентанил - вещество, често свързвано със смъртоносно предозиране. Полицията е действала по оперативна информация за трафик и разпространение на наркотика в града.

 

При опит да бъде спрян автомобилът на бул. "Дунав", полицаите са произвели изстрели по посока на гумите, след отказ на шофьора да се подчини на заповедите. За щастие, при стрелбата няма пострадали или нанесени материални щети.





Автомобилът е бил спрян принудително минути по-късно на Карловско шосе. Задържани са 26-годишен мъж и 23-годишна жена. При последвалата проверка е установено, че изхвърленото вещество действително е фентанил.

 

Разследването по случая продължава, като полицията работи по установяване на цялата мрежа за разпространение на наркотика.

 

Предвижда се на двамата арестувани да бъдат повдигнати обвинения за трафик и разпространение на наркотици, както и за неподчинение на полицейски органи.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2184 |25.07.2025 Раздават безплатна минерална вода в столицата заради жегата . 1| 10809 |25.07.2025 Как старият Дубай се охлажда без климатик и вдъхновява съвременната архитектура . 9| 2264 |25.07.2025 Украйна с най-мащабната досега атака с дронове срещу Русия . 1| 2193 |25.07.2025 Ураганът разруши покриви и стълбове в Дъбравите, бедственото положение остава

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads