Реклама / Ads
4| 4832 |02.11.2015 НОВИНИ

Експерт: Бомба на борда може да е свалила руския самолет

.
оз. полк. Славчо Велков
Най-възможните причини за падането на руския пътнически самолет в Синай са две – технически проблем и взривяване. В региона действат т.нар бойни групи – криминални терористи, които атакуват газопроводи и петролопроводи, те нямат противовъздушни средства, които да са ефективни на голяма височина. Това посочи експертът по сигурността оз. полк. Славчо Велков в студиото на „Тази сутрин”.
 
Той подчерта, че не може да се говори за конкретни версии, но все пак двете предполагаеми причини са „50 на 50” и е възможно инцидентът, отнел 224 човешки живота, да е предизвикан от взривно устройство на борда.

„Ислямска държава” няма ПВО, но може да има привърженици в Шар мел-Шейх”, отбеляза Велков. Той напомни, че египетското правителство е опровергало по-ранните информации, че пилотът на самолета е поискал да кацне аварийно в Кайро. В същото време, експертът посочи, че разпространеното от джихадистите видео с взривяване във въздуха показва машина с различен силует.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 500 |09.12.2025 Световната банка ще помага на българските железници да влязат в 21 век . 0| 461 |09.12.2025 Шведската принцеса Виктория учи за офицер от ВВС, лети . 1| 434 |09.12.2025 Великобритания наложи санкции на кремълския "геополитик" Александър Дугин . 1| 471 |09.12.2025 Голям пожар в Манхатън: Евакуирани са жители на шестетажна сграда

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads