Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 6110 | НОВИНИ

Алеята пред Руското посолство ще се казва „Героите на Украйна”

Алеята пред Руското посолство ще се казва „Героите на Украйна”
Комисията по образование, култура, наука и културно многообразие към Столичния общински съвет реши зеленото пространство пред Руското посолство в София да се обособи като алея с името „Героите на Украйна”.
 

Решението е взето с 8 гласа „За”, 3 „Против” и един „Въздържал се”, пише БНТ. На извънредно заседание по този въпрос общинският съветник от БСП Калоян Паргов постави въпроса дали това е най-удачното място за алея с такова име и дали не е излишна провокация.

 

Д-р Дамян Георгиев, кметът на район „Изгрев”, където се намира Руското посолство, коментира, че до районната администрация стигат сигнали на несъгласни предложението граждани.

 

Веселин Калановски от „Демократична България”, който е един от вносителите на предложението подчерта, че актът на именуване на алеята пред Руското посолство, е човешки акт, в който не е важна площта на мястото, а самото място и че предложението за подобна алея в този момент не може да бъде направена на по-подходящо място.

С 9 гласа „За” и 3 „Против” комисията прие още една идея - именуване на градинката в близост до Руското посолство на името на руския опозиционер Борис Немцов.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Василев пред ЕКОФИН: Войната има изключително негативни икономически и финансови ефекти 0| 3792 | Василев пред ЕКОФИН: Войната има изключително негативни икономически и финансови ефекти Първан Симеонов: Бързото пускане на РС Македония може да доведе до предсрочни избори 0| 3602 | Първан Симеонов: Бързото пускане на РС Македония може да доведе до предсрочни избори Зеленски: Изнасилвали са жени пред децата им... Руснаците са убивали за свое собствено удоволствие в Буча 0| 4975 | Зеленски: Изнасилвали са жени пред децата им... Руснаците са убивали за свое собствено удоволствие в Буча СГП отказа да образува досъдебно производство срещу народен представител за нарушаване на карантина 0| 3507 | СГП отказа да образува досъдебно производство срещу народен представител за нарушаване на карантина

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads