"Габриела постоянно ни тормози. Красимира е агресивна". За какво настоява семейството на Пейо Пеев - ФрогНюз разговаря с неговата сестра Милена Йорданова

Тялото на 44-годишния мъж беше открито на 21 януари 2024 година в обгорен автомобил в столичния квартал "Драгалевци". Обвинителният акт посочва, че обвиняемата Трифонова умишлено е убила Пеев чрез удушаване в автомобила на жертвата, в душенето активно се включила и Габриела. Габриела затискала носа и устата му с ръце, а Красимира – шията. Разследващите посочват още, че смъртта е настъпила по особено мъчителен начин – мъжът е осъзнавал през цялото време психическите и емоционалните ефекти от случващото се. След това двете жени придвижили колата до Витоша – заедно с трупа на жертвата, където изгорили автомобила.
Пейо Пеев
Вчера съдът остави без уважение исканията за по-леки мерки за неотклонение на двете подсъдими. Така Габриела Славова-Пеева остава с мярка “домашен арест”. Другата обвиняема – майка ѝ Красимира Трифонова, остава с мярка “задържане под стража” в затвора в Сливен.
Какво очакват близките на Пейо Пеев в търсенето на правосъдие и справедливост, ФрогНюз разговаря с неговата сестра – Милена Йорданова.
Милена Йорданова
“Това, че съдът даде ход на делото, ни удовлетворява. Така и трябва да бъде. Смятаме, че досъдебното производство е свършило своята работа. Допълнителните доказателства, разпити и т.н. ще бъдат изяснени в хода на делото”, посочи тя.
“Мярката за неотклонение на Красимира трябва да остане “задържане под стража”. Тя е много агресивна. Присъстващите в залата вчера видяха, че тя нападаше вербално специално мен през цялото време. Ставаше, заканваше се, полицаите я държаха. Единият полицай буквално я натискаше да седне, няколко пъти ѝ казаха, че ще я изведат от залата. Съдията също направи забележки. По адрес на мен и семейството ми имаше обиди, че сме “алчни”, “убийци”, “изчадия”, разказа сестрата на Пейо Пеев и допълни:
“Това поведение особено много подхожда на български дипломат… Когато дадат думата на Красимира, във всички заседания досега, се започва с: “Аз съм представител на българската държава, дипломат от кариерата”. Виждам, в кореспонденцията между Красимира и брат ми през годините, че това е нейната обичайна лексика. Дори и сега да твърди, че е изпаднала в състояние на невменяемост – което е чиста симулация – връщайки се назад, това е нейната лексика и нейната същност. Смятайте за какъв дипломат става дума. Това поведение е агресивно. Вчера в един момент дори ѝ щракнаха белезниците. Ако бъде с мярка, различна от “задържане под стража”, всички хора около нея са в потенциална опасност – най-много ние”.
По думите на Милена Йорданова, двете обвинени жени със сигурност ще обжалват мерките. Тя изрази надежда, че съдът няма да позволи по-леки.
“За мен Габриела Славова изобщо не трябва да бъде под домашен арест”, категорична бе сестрата на Пейо Пеев. “Откакто е под домашен арест, даже и отпреди това, тя постоянно ни тормози. Това е един престъпник, който разполага с компютър, разполага с електронен подпис и ежедневно залива институциите с фалшиви жалби и сигнали. Съответните институции имат задължението, когато при тях постъпи жалба или сигнал, да ги разгледат, затова ни викат на разпити постоянно, правят се много проверки. Най-малкото това затруднява работата на държавния апарат”.
Габриела Славова на делото вчера и Красимира Трифонова /архив/
А какво очаква семейството на Пейо Пеев оттук насетне:
“На заседанието вчера не ни конституираха като частни обвинители – мен и моите родители. Ще обжалваме това определение, надяваме се да станем част от процеса. Надявам се и за най-тежките присъди. Те ще опитат да бавят делото, да го спират, да искат допълнителни стъпки”.
Габриела Славова и Красимира Трифонова са наели и доста адвокати, отбеляза Милена Йорданова.
“Струва ми се логично да имат толкова много защитници – когато е толкова очевидно, че си виновен, ще търсиш да се защитиш по всякакъв начин. Ако си невинен, няма да имаш нужда от толкова много защитници, защото ще е очевидно. Има много събрани доказателства, че те са виновни. Наблюдаваме една надпревара – кой има повече адвокати, а не къде е истината. Това, че адвокатите са много, не ни плаши. Те могат да извъртят, да бавят процеса, но не могат да променят доказателствата”, категорична бе тя.
Делото ще продължи с изслушване на свидетели, с видео- и технологични експертизи. Двете жени са обвинени по член 115 и член 116 от Наказателния кодекс – за умишлено убийство и за убийство по начин, особено мъчителен начин за убития или с особена жестокост. Ако бъдат признати за виновни в умишлено убийство по член 115, ги чакат между 10 и 15 години затвор. Бъдат ли намерени за виновни за убийство по особено мъчителен начин по член 116, могат да бъдат осъдени на между 15 и 20 години затвор, доживотен затвор или доживотен затвор без право на замяна.
Илияна Маринкова
Моля, подкрепете ни.





